Najlepszy serwis komputerowy. Sprawdzone pogotowie komputerowe z dojazdem do Klienta za darmo.

Instalacja systemu operacyjnego

Zabezpieczenie komputera

Czyszczenie i konserwacja

Usuwanie wirusów i reklam

Wymiana matryc

Naprawa podświetlenia matrycy

Wymiana uszkodzonych gniazd

Naprawa obwodu zasilania

Naprawa układu chłodzenia

Naprawa laptopa po zalaniu

Wymiana klawiatury

Wymiana dysków, pamięci,
procesorów i napędów optycznych

Archiwizacja i tworzenie kopii
zapasowych danych

Odzyskiwanie danych

Naprawa talefonów

Konfiguracja Wifi

Czyszczenie układu chłodzenia

Często niedocenianą i zaniedbywaną częścią laptopa jest układ chłodzenia. Składa się on z wentylatora, radiatora i pipet z czynnikiem chłodzącym (podobnie jak w samochodzie).

Nieodzowną częścią tegoż układu i najczęściej najbardziej zaniedbywaną są pasty termoprzewodzące, bądź termopady, które wypełniają przestrzeń miedzy układami elektronicznymi, a elementami radiatora. Są one niezwykle istotne w całym procesie wymiany ciepła. Wielu klientów i niefachowych serwisów konserwacje układu chłodzenia rozumie, jako wyczyszczenie komputera z kurzu. Nie ma nic bardziej nierozsądnego. Zawsze obowiązkowo należy układ wymontować, wyczyścić oraz wymienić pasty i termopady. Często wadliwym elementem jest też sam wentylator, który przestaje działać prawidłowo i z właściwą prędkością (winne są temu najczęściej zatarte łożyska).

Pierwszym sygnałem niewłaściwej pracy układu chłodzenia jest nadmierne nagrzewanie obudowy, coraz głośniejsza praca wentylatora, spadek wydajności, czy samoczynne restarty. Te sygnały powinny być alarmem do jak najszybszego udania się z problemem do właściwego i fachowego serwisu. Nawet krótkotrwałe przegrzanie elementów płyty głównej , znacząco wpływa na jej żywotność.

Technicy z naszego serwisu zalecają konserwacje i przegląd układu chłodzenia przynajmniej raz na poł roku (w zależności od warunków pracy komputera) . Czynność ta przeważnie jest bardzo niedroga, a zapobiega dużym kłopotom w przyszłości.

Wszystkie laptopy niezależnie od tego czy produkowane są przez Acer, Asus, Apple, HP, Dell czy inną firmę potrzebują sprawnego układu chłodzenia. Projektowane układy scalone mają określona maksymalną temperaturę przy której pracują wydajnie. Wraz ze wzrostem temperatury dochodzi do obniżenia mocy obliczeniowej aż w którymś momencie laptop zawiesza się, wyłącza lub nawet w wyniku uszkodzenia przestaje działać

 

 

 

 

Żyrardów Pruszków Brwinów Grodzisk Mazowiecki  Warszawa Ursus Warszawa Włochy
Piastów Bronisze Mory Mszczonów   Milanówek  Wiskitki Warszawa Ursus Dawidy Raszyn
Międzyborów Ożarów Mazowiecki  Nadarzyn Błonie Janki Parzniew Domaniewek WiskitkParzniew

Copyright © 2015
 Wszystkie użyte na stronie nazwy, znaki firmowe, graficzne i loga są prawną własnością ich właścicieli i użyto ich jedynie w celach informacyjnych